Potrawy kuchni chorwackiej
Przepis na soczyste kotlety z kurczaka w chrupiącej panierce
Przepis na soczyste kotlety z kurczaka w chrupiącej panierce

Przepis na soczyste kotlety z kurczaka w chrupiącej panierce

Składniki potrzebne do przygotowania kotletów z kurczaka

Piersi z kurczaka Soczyste kotlety z kurczaka zaczynamy od pokrojenia piersi na cienkie plastry. Warto wybrać świeże mięso, aby zapewnić najwyższą jakość dania.

Bułka tarta Do przygotowania chrupiącej panierki potrzebujemy bułki tartej. Możemy użyć gotowej, ale najlepiej zrobić ją samodzielnie, mieląc suchą bułkę w malakserze.

Jajko Aby panierka dobrze się trzymała, potrzebujemy jajka. Ubijamy je w misce, aby uzyskać jednolitą masę.

Mąka pszenna Mąka pszenna jest niezbędna do obtoczenia kotletów przed panierowaniem. Dzięki niej panierka będzie bardziej chrupiąca i złocista.

Przyprawy (sól, pieprz, papryka, czosnek) Dodajemy do masy mięsnej odpowiednią ilość soli, pieprzu, papryki i czosnku. To sprawi, że kotlety będą miały wyrazisty smak.

Przygotowanie soczystych kotletów z kurczaka

Pierś z kurczaka należy dokładnie oczyścić i pokroić na plastry. Aby przygotować soczyste kotlety z kurczaka w chrupiącej panierce, konieczne jest dokładne oczyszczenie piersi z kurczaka oraz pokrojenie ich na cienkie plastry.

Plastry mięsa warto lekko rozbijać, aby kotlety były równomiernie cienkie. Ważne jest lekkie rozbicie plastrów mięsa, aby kotlety były równomiernie cienkie. Dzięki temu będą się równomiernie smażyć, a panierka będzie chrupiąca na całej powierzchni.

W misce wymieszać bułkę tartą z przyprawami. Do przygotowania panierki należy w misce dokładnie wymieszać bułkę tartą z ulubionymi przyprawami. Można dodać np. sól, pieprz, paprykę czy czosnek w proszku.

W innej misce roztrzepać jajko. W osobnej misce należy roztrzepać jajko. Będzie ono służyć jako klej, którym obtoczymy plastry kurczaka przed panierowaniem.

Każdy plaster kurczaka obtoczyć w mące, zanurzyć w jajku, a następnie obtoczyć w mieszance bułki tartej z przyprawami. Przygotowane plastry kurczaka należy kolejno obtaczać w mące, zanurzyć w roztrzepanym jajku, a następnie obtoczyć w mieszance bułki tartej z ulubionymi przyprawami.

Kotlety smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor. Smażenie kotletów odbywa się na rozgrzanym oleju. Warto smażyć je z obu stron, aż osiągną złoty kolor i będą chrupiące na zewnątrz, a soczyste w środku.

Po usmażeniu odkładać na ręcznik papierowy, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Po usmażeniu kotlety należy odkładać na ręcznik papierowy. Dzięki temu nadmiar tłuszczu zostanie wchłonięty, a kotlety będą lżejsze i bardziej chrupiące.